Pralnico wirówki z barierą higieniczną

Większość nowoczesnych pralnico wirówek można konfigurować z innymi funkcjami na przykład z tak zwaną barierą higieniczną, czyli funkcją odkażania wsadu.

Odkażanie jest niezbędne w przypadku obsługiwania takich podmiotów jak szpitale, przychodnie, sanatoria i inne zakłady medyczne, ale też wszędzie tam gdzie mamy do czynienia z gastronomią, albo też na przykład przy praniu odzieży roboczej. Wszędzie tam  gdzie jest podwyższona możliwość kontaktu z bakteriami i wirusami, trzeba przy praniu zastosować funkcję dezynfekcji a więc i barierę higieniczną w maszynach pralniczych.

Pralnico wirówka z barierą higieniczną oprócz normalnego zadania prania i odsączania, ma też odkazić i wysterylizować wyprany asortyment, przy zachowaniu wszystkich wymaganych prawem ograniczeń. Jak sama nazwa wskazuje najważniejsza bariera, to bariera higieniczna, która w praktyce polega na tym, że ładowanie brudnej odzieży jest  odpowiednio oddzielone od wyładunku czystej. Najczęściej duże , przemysłowe pralnico wirówki są wbudowane w ścianę i załadunek odbywa się w innym tak zwanym brudnym pomieszczeniu, a wyładunek w innym, czystym pomieszczeniu, a więc z innej strony maszyny. Dzięki takiemu oddzieleniu strefa czysta jest mocniej oddzielona od strefy brudnej.

Są też higieniczne pralnico wirówki, które nie są wbudowane w ścianę , a wyładunek ( brudna odzież) i wyładunek ( czysta, odkażona odzież) odbywa się po prostu z różnych stron urządzenia, ale dotyczy to przeważnie maszyn o mniejszej ładowności.

Ładowność higienicznych pralnico wirówek w zależności od modelu wynosi od 44 kilogramów, poprzez 66,90,140, aż do 180 kilogramów.

Większość tego typu pralnico wirówek jest napędzana  silnikami z przetwornikami częstotliwości i  ma w swojej konstrukcji auto balans, czyli nowoczesny system amortyzacji, który skutecznie pochłania drgania, nawet w przypadku bardzo wysokich obrotów przy pracy. Ma też samoczyszczące dozowniki środków do prania i dezynfekcji  oraz jest sterowana nowoczesnym mikroprocesorem, który daje możliwość wyboru minimum kilkudziesięciu programów prania i odkażania.

Wszystkie dostępne na naszym rynku pralnico wirówki z barierą higieniczną muszą mieć wszystkie wymagane przez Unię europejską certyfikaty jakości i bezpieczeństwa.  

Zobacz również