Akcesoria pralnicze w pralni

Nie tylko wybór maszyn pralniczych jest ważny, choć jakość i wydajność podstawowych maszyn pralniczych , zarówno do pralni chemicznej jak i pralni wodnej, w dużej mierze przesądza o sukcesie lub porażce całego przedsięwzięcia biznesowego jakim jest pralnia. Równie ważny jest dobór odpowiednich,  dopasowanych do rodzaju i specyfiki danej pralni, akcesoriów pralniczych.

Akcesoria pralnicze to są te wszystkie urządzenia, przedmioty, gadżety nawet, które służą do wspomagania procesu przyjmowania, sortowania, oznakowywania,  prania, wykańczania, pakowania i wydawania wypranej już odzieży i bielizny.

Akcesoria pralnicze potrzebne są i do wyposażenia pralni, tak żeby dobrze, sprawnie i efektywnie funkcjonowała, ale też do wspomagania przy wszystkich etapach procesu prania i na sucho (pralnie chemiczne) i na mokro (pralnie wodne), a więc akcesoria pralnicze do wspomagania i dobrej organizacji pracy potrzebne są przy przyjmowaniu odzieży, czy bielizny ( wieszaki, urządzenia do sortowania, pojemniki , metki, oznaczenia, zapinki), przeglądaniu jej, aby skontrolować i oznaczyć plamy i zabrudzenia ( stoły detaszerskie), praniu, suszeniu, formowaniu ( manekiny, urządzenia do wytwarzania pary, szczotki, żelazka, maglownice,dozowniki, pojemniki, wieszaki itp.) , pakowaniu ( worki foliowe, zapinki,taśmy, metki, podkładki, pokrowce , urządzenia do przesuwania ubrań itp. Na każdym etapie czyszczenia potrzebne są regały, wózki i całe mnóstwo różnego rodzaju wieszaków.  Ilość i rodzaj akcesoriów pralniczych zależy od rodzaju, wielkości i specyfiki konkretnej  pralni. Inny będzie ich dobór,kiedy mamy do czynienia z przemysłową pralnią wodną, gdzie pierze się na przykład bieliznę na bardzo dużą skalę i potrzebne są duże wózki do załadunku i wyładunku, specjalne regały, maglownice, urządzenia do przesuwania i sortowania , urządzenia do wytwarzania bardzo dużej ilości  wytwarzania pary, specjalne, duże  wieszaki, podawarki itp., a inne do małej, kameralnej pralni chemicznej znajdującej się na niewielkim osiedlu. Trzeba jednak podkreślić, że w  jednym i  w drugim wypadku  nie ma wątpliwości, że akcesoria pralnicze usprawniają pracę pralni i co najważniejsze przyczyniają się do podniesienia jakości jej  usług.

Zobacz również