Krótki opis automatycznej dezynfektorni wózków WIENTJENS A-300

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W pralniach przemysłowych o podwyższonej aseptyce, które obsługują na przykład szpitale, przychodnie, zakłady farmaceutyczne, zakłady produkcji żywności i inne przedsiębiorstwa wymagające podwyższonej higieny, muszą znajdować się na wyposażeniu specjalne urządzenia do dezynfekcji. Do takich maszyn należy niewątpliwie produkowana przez firmę Jensen automatyczna, komorowa dezynfektornia wózków WIENTJENS A-300. Bez takiego sprzętu nie jest możliwa praca żadnej pralni z barierą higieniczną.

Komora taka służy do mycia wózków, oraz do automatycznej ich dezynfekcji za pomocą specjalnych środków chemicznych.

Spełniając normy bariery higienicznej, komora musi być na stałe wbudowana w ścianę , aby oddzielić strefę brudną od czystej. Załadunek odbywa się po stronie brudnej, a wyładunek po czystej.

Budowa komory WIENTJENS A-300

Dezyfektornia zbudowana jest z wysokiej jakości nierdzewnej blachy aluminiowej. Wewnątrz komory, na różnych wysokościach umieszczonych jest szereg specjalnych dysz, przez które pod ciśnieniem są aplikowane chemiczne środki myjące i dezynfekujące. Wszystko dzieje się automatycznie. Elektroniczny układ sterujący kontroluje proces mycia i dezynfekcji na każdym etapie pracy komory, a na specjalnym wyświetlaczu sterownika opisana jest aktualna faza tego procesu. Nad dozowaniem środków chemicznych też czuwa elektroniczny system. Do dyspozycji jest kilkanaście programów myjących i dezynfekujących.

Parametry i wymiary komory WIENTJENS A-300

długość od 3,5 m- 5,5 m

szerokość od 1,2 m-1,7

wysokość od 2,14m- 2,8 m

Waga – 600 kg

Hałas- mniej niż 70 decybeli

Zasilanie elektryczne

Wydajność- 9 wózków na jedna godzinę

Czas jednego cyklu -około 20 minut

 

Praca komory dezynfekcyjnego wygląda następująco-

Wózki są wprowadzane do komory ręcznie. W korze standardowo mieszczą się trzy wózki. System jest taki, że otwarcie drzwi załadowczych z jednej strony, automatycznie blokuje otwarcie drzwi wyładowczych po drogiej stronie komory. Drzwi wyładowcze odblokowują się automatycznie po zakończeniu procesu mycia i dezynfekcji. Proces zaczyna się od załadownia i naciśnięcia przycisku”Start” , po czym w zgodzie z wybranym programem, przez dysze pod ciśnieniem do komory dostaje się para oraz środki chemiczne, które myją i przede wszystkim dezynfekują. Po zakończeniu procesu zostaje automatycznie odblokowany zamek w drzwiach wyładowczych. Elektroniczny dozór powoduje, że dozowanie środków chemicznych, myjących i dezynfekujących jest optymalny.

Reasumując – automatyczna komorowa dezynfektornia wózków WIENTJENS A-300 jest urządzeniem oszczędnym, cichym, prostym w użyciu i przede wszystkim niezawodnym.

Zobacz również