Krótki opis tunelu parująco- prasującego do bielizny fasonowej i odzieży roboczej JENFORM OMEGA PLUS

Bielizna fasonowana i ubrania robocze wykonane z takich surowców jak mieszanka bawełny i poliestru, zawsze nastręczały wielu problemów w praniu. Najlepszą, najskuteczniejszą i przede wszystkim najszybszą metodą prania tego typu asortymentu okazała się metoda parowania i suszenia przelotowego . Daje ona najwyższą jakość prania i wykończenia takie właśnie trudnego asortymentu.

Tą właśnie metodę parowania i suszenia przelotowego wykorzystuje maszyna pralnicza pod nazwą JENFORM OMEGA PLUS. Ta nowoczesna maszyna zbudowana jest z modułów, a ich ilość zależy od typu tunelu. Posiada doskonałą termoizolację, wnętrze wykonane jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej, jest też zaopatrzone w samoczyszczący filtr. Tunel może być połączony z automatycznym transporterem odzieży.

Dostępne są dwa rodzaje ogrzewania- parowe oraz gazowe.

 

Konstrukcja wysokowydajnego tunelu finisher oparta jest na kształcie litery S. Tunel podzielony jest po prostu na unikalne strefy w takim właśnie kształcie. Każda sfera ma do spełnienia swoje zadanie.

W sferze pierwszej asortyment poddawany jest naparowaniu. Specjalne dysze przez które przedostaje się para znajdują w rzędach się po obu stronach komory. Przesuwający się wsad jest poddany naparowaniu w czterech punktach .Tor transportu w kształcie litery S ma swoje znaczenie w procesie parowania, bo dzięki niemu temperatura zwiększa się stopniowo, co powoduje pełne i równomierne naparowanie wyrobu fasonowego.

Druga sfera to sfera schładzania, czyli asortyment poddawany jest stopniowemu, równomiernemu schładzaniu ( w czym też bardzo pomaga taki a nie inny tor transportu wyprasowanej bielizny). Przebiega to mniej więcej tak-

Po zakończeniu parowania, asortyment przesuwany jest do sfery suszenia. Działają tam wentylatory wyciągowe, które na zasadzie cyrkulacji stopniowo wyciągają wilgotne powietrze. Następnie wilgotne powietrze miesza się ze świeżym, które jest zasysane z zewnątrz i taka mieszanka przechodzi przez specjalną nagrzewnicę, po czym jest znów wdmuchiwana w górną cześć komory. Górny nawiew jest bardziej optymalny dla procesu suszenia, gdyż obejmuje całościowo fasonowaną bieliznę.

Dla najlepszej jakości usługi, trzeba odpowiednio dopasować parametry pracy maszyny ( czyli wilgotność pary, ciśnienie pary w dyszach oraz temperatura suszenia) do rodzaju tkaniny z jakiej uszyta jest odzież. Istnieje możliwość indywidualnego ustawiania programu.

Tunel JENFROM OMEGA PLUS daje możliwość efektywnej usługi na bardzo wysokim poziomie przy jednoczesnym oszczędnym wydatkowaniu energii.

Zobacz również