Gdzie kupić profesjonalne maszyny pralnicze ?

Profesjonalne maszyny pralnicze, serce każdej pralni, to nie tylko bardzo duży wydatek, to czasem być albo nie być naszego przedsięwzięcia biznesowego jakim jest pralnia. Koszt nowego agregatu chemicznego, który jest kluczową maszyną pralniczą w praniu na sucho, kosztuje od trzydziestu tysięcy złotych, aż nawet do stu pięćdziesięciu tysięcy złotych i wszystko wskazuje na to, że nowoczesne, a więc też bardzo drogie rozwiązania, nie powiedziały jeszcze swojego ostatniego słowa. Pralnice przemysłowe używane w pralniach wodnych też nie są tanie- ceny zwykłych, tradycyjnych pralnic średniej wielkości to kilka tysięcy złotych, ale ceny nowoczesnych tuneli pralniczych to już sto tysięcy złotych wzwyż.

Decyzja gdzie i jakie maszyny pralnicze zakupić do naszej, nowej pralni jest jedną z ważniejszych biznesowych decyzji jakie trzeba podjąć.

Większość osób chcących coś kupić zaczyna od penetracji internetu- to oczywiście dobra droga dla rozeznania cen, opinii, nazw branżowych i producentów, ale o ile nigdy nie dość wiedzy i informacji na interesujący nas temat, o tyle decyzję o zakupie, zwłaszcza wtedy, kiedy jesteśmy przekonani o okazyjnej cenie, zawsze, ale to zawsze trzeba odłożyć. W takich sprawach pośpiech jest absolutnie niewskazany, a „okazyjna” cena może się okazać bardzo, bardzo kosztowna.

Po zakup profesjonalnych maszyn pralniczych należy udać się do profesjonalisty, a więc bezpośrednio do ich producenta, lub jego przedstawiciela. Są też firmy, które zajmują się kompleksowym wyposażeniem pralni i negocjowaniem najlepszych warunków i najlepszych cen. Warunki zakupu, są często ważniejsze niż sama cena urządzeń. Trzeba bezwzględnie zwrócić uwagę na takie aspekty jak długość i warunki gwarancji, bezpłatne serwisowanie i konserwacja maszyn i w okresie gwarancyjnym i po jego upływie. Część renomowanych producentów proponuje przy zakupie nowych maszyn pralniczych możliwość ich odkupu po jakimś okresie eksploatacji, pod warunkiem, że eksploatowane maszyny były serwisowane właśnie u producenta  i zakup nowych też się u niego dokona. W ten sposób za niewielką dopłatą można co jakiś określony czas wymieniać park maszynowy na  nowy-bardziej nowoczesny, oszczędny  i ekologiczny, a przez to ciągle poprawiać jakość i zakres usług, co przekłada się oczywiście na konkurencyjność i zyskowność naszego pralniczego biznesu.

Zobacz również