Jak dobrać wyposażenie do pralni

Wyposażenie do nowej pralni możemy  próbować dobierać sami, ale też możemy zlecić takie zadanie wyspecjalizowanym firmom, które z reguły są przedstawicielami producentów renomowanych maszyn pralniczych i które proponują nie tylko doskonałą ofertę na ich zakup, serwisowanie, konserwację, ale pokazują całościową ofertę wyposażenia- maszyny pralnicze, akcesoria pralnicze, meble, artykuły do pakowania, reklamy itp.

Wyposażenie zawsze dobiera się pod potrzeby konkretnej pralni, jej rodzaj, wielkość, położenie i specyfikę. Inne wyposażenie, inne maszyny pralnicze będą potrzebne w pralni chemicznej, która z definicji nie jest zbyt duża i obsługuje z reguły klientów indywidualnych, a inne wyposażenie dobiera się dla pralni wodnej, która z reguły działa na dużą skalę i obsługuję klientów instytucjonalnych takich jak na przykład hotele, czy szpitale.

Zarówno dla pralni chemicznej jak i pralni wodnej zdecydowanie najważniejszym i najdroższym składnikiem wyposażenia są maszyny pralnicze. Maszyny pralnicze to serce każdej pralni, od ich wielkości, wydajności i nowoczesności zależy jakość usług, ich cena, a więc tak naprawdę w dużym stopniu przyczyniają się do sukcesu lub porażki pralniczego biznesu.

Dla pralni chemicznej najważniejszą maszyną jest agregat chemiczny w którym odbywa się cały proces prania na sucho za pomocą specjalnego rozpuszczalnika . Ceny agregatów chemicznych w zależności od ładowności i przede wszystkim stopnia zaawansowania technologicznego, wahają się pomiędzy pięćdziesiąt a sto pięćdziesiąt tysięcy złotych. Do tego potrzebne są jeszcze  urządzenia  służące do wykańczania i fasonowania takie jak stoły pralnicze, manekiny, urządzenia do wytwarzania pary, żelazka, no i mnóstwo innych akcesoriów pralniczych takich jak wieszaki różnego typu, wózki, regały, transportery wieszakowe, pojemniki, folie, pokrowce, metki i jeszcze bardzo wiele przedmiotów potrzebnych w konkretnej pralni.

W pralni wodnej podstawowymi maszynami są pralnice, oczywiście jest wiele rodzajów pralnic- różnią się one między sobą ładownością, wydajnością, nowoczesnością, ilością ekologicznych rozwiązań, stopniem zużycia energii. Są tez pralnice łączące w sobie inne funkcje prania na mokro, takie jak pralnico wirówki oraz tunele pralnicze ( praktycznie łączą w sobie wszystkie etapy prania) które jak do tej pory są największymi i najbardziej nowoczesnymi pralnicami przemysłowymi. W pralni wodnej są jeszcze potrzebne inne maszyny pralnicze- wirówki, suszarki, prasownice, składarki, pakowarki, no i mnóstwo akcesoriów pralniczych potrzebnych w każdej fazie prania .

Trzeba pamiętać, że wyposażenie dopasowujemy  zawsze do wymagań konkretnej pralni.

Zobacz również