Suszarko roztrząsarki – krótka charakterystyka

W zależności od metody prania na mokro, wykorzystywane są inne maszyny pralnicze. Metoda klasyczna, oraz metoda wykorzystująca tunele pralnicze, przewiduje w cyklu technologicznym użycie przemysłowych suszarko – roztrząsarek, które służą do podsuszania, suszenia i roztrząsania wypranej bielizny.

Oto krótka charakterystyka suszarko - roztrząsarek na przykładzie suszarki przelotowej Senking.

Ten model suszarek jest zasilany energią w dwojaki sposób – albo gazem, albo parą .

Występują samodzielnie, lub jako końcowy element tunelu pralniczego.

W zależności od serii mają różną ładowność – od zaledwie 25 kilogramów, poprzez 30 kg, 50 kg, 75 kg, 100 kg, 140kg, 190 kg, aż po największą przemysłową, o ładowności 240 kilogramów.

Ładownie w suszarko- roztrząsarkach Senkinga zawsze odbywają się od frontu maszyny, wyładunek następuje z przeciwnej strony. W przypadku urządzeń o bardzo dużej ładowności wyładunek następuje na specjalny transporter, albo wózek.

Suszarko roztrząsarki firmy Senking należą do najbardziej wydajnych, mają doskonałe parametry jeśli chodzi o izolację, a to przekłada się na sprawność cieplną( jeden kilogram wysuszonej bielizny to zużycie najwyżej jednego kilograma pary), większe oszczędności energii oraz bardzo cichą pracę .

Napęd w tych maszynach zapewnia nowoczesny silnik z przetwornicą częstotliwości, a to pozwala na płynną zmianę obrotów bębna z tak zwaną rewersją, czyli obrotami w obu kierunkach.

Wysoką efektywność suszenia ( 3-4 cykli suszenia na jedną godzinę pracy) osiąga się między innymi dzięki takiej konstrukcji, która pozwala na duże wydatki obiegowego powietrza i szybkie usuwanie wilgoci. Sprzyja temu konstrukcja bębna, który zawieszony jest na specjalnej łożyskowej osi, a zbudowany jest z dobrej jakości perforowanej blachy nierdzewnej. Filtr powietrza też jest wykonany z z nierdzewnej stali, a w przypadku jego zanieczyszczenia włącza się specjalne urządzenie zabezpieczające, które automatycznie odcina zasilanie grzewcze.

Maszyna sterowane jest elektronicznie. Do wyboru jest ponad sto programów suszących, a na dodatek jest możliwość sterowania programatorem aby stworzyć program dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Wszystkie modele suszarko roztrząsarek posiadają wymagane certyfikaty.

Zobacz również