Krótka charakterystyka pralnicy tunelowej Universal SL

pralnicaPralnica Tunelowa Universal SL z barierą higieniczną to propozycja nowoczesnego, oszczędnego i efektywnego prania bielizny o wszystkich stopniach zabrudzenia, oczywiście w połączeniu z jej dezynfekcją. Przeznaczona jest dla pralni przemysłowych wykonujących usługi głównie dla podmiotów z branży medycznej ( szpitale, sanatoria, przemysł farmaceutyczny) , ale też wszędzie tam, gdzie wymagany jest reżim sanitarny ( na przykład przemysł spożywczy i przetwórczy).

Innowacyjność tego modelu ustanawia całkiem nowe standardy w technologii pralni przemysłowych. Dotąd było tak, że w konstrukcji wszystkich dostępnych na rynki modeli pralnic tunelowych z barierą higieniczną , musiał występować zbiornik magazynująco- recylkulacyjny. W proponowanym przez firmę JENSEN modelu pralnicy tunelowej zrezygnowano z tego zbiornika, za to wprowadzono nowatorski układ doprowadzania wody, dzięki czemu możliwe jest wewnętrzne zasilanie wodą, a kanały doprowadzające wodę są automatycznie płukane i czyszczone również przy zmianie koloru bielizny. Kontrolą i regulacją tego systemu zajmują się przepływomierze indukcyjne. Tak nowatorsko działający system wodny powoduje, że tunel pralniczy jest zawsze suchy na zewnątrz, a to znacznie poprawia standardy higieniczno -sanitarne. Trzeba jeszcze dodać, że standardowo w tunelu Universal SL w stu procentach wykorzystuje się zarówno wodę z płukania jak i z prasy odwadniającej.

Zużycie mediów podczas pracy tunelu utrzymuje się na bardzo niskim poziomie w porównaniu do innych tego typu przemysłowych tuneli pralniczych. Konstruktorzy Universal SL osiągnęli tak dobry efekt dzięki wprowadzeniu specjalnego systemu recyrkulacyjnego z odzysku wody z poszczególnych komór płukania. Rezygnacja ze zbiornika magazynującego przyczyniła się do bardzo znacznych redukcji strat ciepła.

Nowoczesny, elektroniczny układ sterowania tunelem z panelem wyposażonym w ekran dotykowy, pozwala na wizualizację procesu prania w czasie rzeczywistym. Układ ten wyposażony jest w interfejs kontrolujący dozowania środków piorących oraz umożliwia szybki przesył danych w obrębie systemu pralnicy. Do wyboru jest ponad sto programów prania plus specjalny program konserwacji oraz funkcja pomocy w razie awarii. Jeśli zaś chodzi o typ oprogramowania, to oparto się na najbardziej popularnym i sprawdzonym systemie Windows.

Pralnica tunelowa Uniwersal SL jest kompatybilna z najważniejszymi maszynami pralniczymi na rynku, współpracuje z systemami podwieszanych worków, prasami odwadniającymi, wirówkami Senking, transporterami rozdzielająco - załadowczymi oraz suszarkami przelotowymi.

Tunel pralniczy Uniwersal SL należy do najnowocześniejszych i najbardziej ekonomicznych przemysłowych maszyn pralniczych jakie są na rynku. Jego instalację, serwis i wszystkie niezbędne usługi zapewnia w sposób profesjonalny firma JENSEN.

Zobacz również