Co to jest system Wet Cleaning Sovrana

WET CLEANING SOVRANA  jest nowatorską metodą prania wodnego  delikatnych, specjalistycznych i skórzanych tkanin. Metoda ta została opracowana i zastrzeżona przez firmę SOVRANA jako alternatywa czyszczenia  chemicznego.  Czyszczenie chemiczne jest przeznaczone właśnie dla takich tkanin- delikatnych, naturalnych, specjalistycznych ( na przykład oddychająca odzież sportowa), puchu oraz wyrobów skórzanych i choć z reguły jest bardzo skuteczne, to jednak nawet najbardziej ekologiczna metoda prania na sucho musi zawierać kontakt z silnie toksycznym rozpuszczalnikiem chemicznym, który ma silnie alergizujące działanie, a naprawdę bardzo duża część społeczeństwa choruje na alergię i powinna z definicji unikać kontaktu z każdym alergenem. WET CLEANING SOVRANA jest przeznaczona właśnie dla takiej grupy potencjalnych klientów.

Metoda WET CLEANING SOVRANA w dużym uproszczeniu polega na jednoczesnym  zastosowaniu  kilku elementów-

– do prania używa się specjalnej, super nowoczesnej pralnico wirówki, która dysponuje rozwiązaniami technicznymi umożliwiającymi bardzo rygorystyczne kontrolowanie wszystkich parametrów podczas całego cyklu i która ma specjalnie opracowane programy dla prania takich tkanin.

– do prania używa się całkiem nowych, bardzo delikatnych, ale jednocześnie dysponujących dużą czyszczącą siłą, środków piorących

– do prania potrzebny jest też zestaw programowalnych pomp samo dozujących

– do suszenia i fasonowania jest niezbędny specjalny manekin prasowalniczy

 

System WET CLEANING zawiera kilkanaście programów i kombinacji wszystkich tych czynników w taki sposób, że dla danej sztuki odzieży skórzanej można idealnie dobrać taki program prania, suszenia i fasonowania, żeby nie tylko przywrócić czystość i świeżość, ale żeby tkanina lub skóra pozostały w niezmienionej, dobrej kondycji i barwie. Ważnym czynnikiem jest też zapach. W czyszczeniu chemicznym bardzo  trudno pozbyć się charakterystycznego, chemicznego zapachu, a po wypraniu w systemie WET CLEANING SOVRANA zawsze pozostaje bardzo miły i świeży zapach.

Trzeba koniecznie dodać, że WET CLEANING SOVRANA jest w pełni zautomatyzowany, elastyczny, innowacyjny, bezpieczny dla tkanin i dla środowiska, bardzo wydajny i to  przy jednoczesnej oszczędności wody, środków piorących i energii.

Zobacz również