Nowoczesne suszarki pralnicze

Na rynku jest obecnie dość dużo modeli suszarek pralniczych na najwyższym światowym poziomie. Są to oczywiście różnorodne typy pod względem rodzaju zasilania ( parowe, elektryczne, gazowe) , sposobu montażu ( wolnostojące i kotwiczone do podłoża), stopnia zaawansowania technicznego i elektronicznego, wydajności, wielkości, oszczędności w wydatkowaniu energii itp.

Podczas procesu suszenia znajdujący się  wewnątrz bębna wsad jest poddawany nawiewowi powietrza o zmiennej temperaturze, a wytwarzany przez to nadmiar  wilgotnego powietrza jest odprowadzany na zewnątrz urządzenia. Są modele suszarek nawiewnych w których nadmiar wilgoci jest odprowadzany przez specjalny wąż do kanału wentylacyjnego lub po prostu na zewnątrz pomieszczenia. Dość popularne są też suszarki kondensacyjne, w takich modelach nadmiar wilgotnego powietrza zbiera się w kondensatorze, a potem spływa do specjalnego pojemnika, którego zawartość po zakończeniu cyklu suszenia jest wylewana do kanalizacji . W niektórych modelach suszarek kondensacyjnych zainstalowano pompy ciepła i przez to jest możliwe odzyskanie sporej ilości energii cieplnej, nic więc dziwnego, że ten właśnie  model należy do najbardziej oszczędnych na rynku.

Praktycznie wszystkie najnowocześniejsze modele suszarek pralniczych mają elektroniczne, automatyczne  sterowanie temperaturą i siłą nawiewu( Infra Touch ), co w konsekwencji pozwala na suszenie nawet bardzo delikatnych i specjalistycznych tkanin. Wdrożenie takiej innowacji było możliwe dzięki wykorzystaniu w tym celu podczerwieni oraz nowatorskiej konstrukcji bębna.

Takie urządzenia mają też standardowo montowane systemy odzysku energii cieplnej ECO i są bardzo, ale to bardzo wydajne.

Do najnowocześniejszych i najlepszych suszarek pralniczych można zaliczyć takie maszyny jak - suszarka 258 Passat  firmy Kannegiesser oraz model Kannegiesser Power Dry.  W tej ostatniej suszarce zastosowano nie tylko technologię odzyskiwania energii, ale też wielostopniowy system filtrowania, co podniosło znacznie  jej walory ekologiczne i oczywiście jakość wykonywanej usługi.

Zobacz również