Opis składarki wzdłużnej i wzdłużno poprzecznej na przykładzie modelu JENFOLD CLASSIC L i JENFOLD CLASSIC

Końcowy etap procesu technologicznego prania na mokro to etap wykańczania oraz składania. Do tej pracy wykorzystywane są składarki. Na rynku jest wiele typów składarek, mniej lub bardziej wydajnych i mniej lub bardziej nowoczesnych. Najbardziej popularne i sprawdzone już modle na rynku oferuje firma Jensen . Proponuje ona dwa typy automatycznych składarek, a mianowicie jest to automatyczna składarka wzdłużna Jenfold Classic L oraz automatyczna składarka wzdłużno- poprzeczna Jenfold Classic. Obie te składarki są przeznaczone do składania bielizny płaskiej, czyli de facto chodzi o pościel, ręczniki, obrusy itp.

Składarka Jenfold Classic składa bieliznę w klasyczny sposób:

- jedno lub dwa tak zwane złożenia wzdłużne, a wszystko w jednej , dwóch lub czterech liniach, oraz jedno lub dwa złożenia poprzeczne w dwóch liniach ( w tym przypadku można składać tak, że brzegi bielizny mogą być widoczne lub niewidoczne, to ważne dla klientów, którzy życzą sobie na brzegach umieszczać swoje logo, czy numer klienta)

dwa lub trzy złożenia poprzeczne w jednej linii

W tym drugim przypadku brzegi można składać albo do środka, albo na zewnątrz.

Urządzenie ma zamontowane dwie fotokomórki i specjalne kółko pomiarowe. Dane które rejestrują ( początkowe i końcowe krawędzie składanej bielizny, prędkość pasów ) pozwalają na prawidłowe i dokładne złożenie.

Ten model automatycznej składarki pracuje ze stałą prędkością maksymalną 60m/minutę i minimalną 14m/minutę. Maszyna wyposażona jest w sterownik mikroprocesorowy z programowalną pamięcią i dzięki temu prędkość pracy składarki jest doskonale zsynchronizowana z pracą prasownicy.

Do tej pory dostępnych jest osiem typów tej serii składarek.

Składarka automatyczna Jenfold Classic L składa płaską bielizną tylko wzdłuż. Sposób składania jest następujący- bielizna składana jest jeden, dwa lub trzy razy wzdłuż w liniach od 1-4. Prędkość składania jest stała i wynosi 30m na minutę. Maszyna ma system kontroli elektronicznej, specjalne urządzenie czyszczące oraz system alarmowy informujący o wszystkich nieprawidłowościach w procesie składania. Waży 1400 kilogramów, a jej wymiary to- szerokość 375 cm , głębokość 321 cm i wysokość 204 cm .

W tej chwili są dostępne cztery typy składarek Classic L.

Obie automatyczne składarki są bardzo wydajne i proste w obsłudze.

Zobacz również