Foliarki, znakowarki

Znakowarki to urządzenia służące do trwałego znakowania przemysłowego. Znakowanie może dotyczyć przeróżnych dziedzin gospodarki ( przemysł kosmetyczny, farmaceutyczny, motoryzacyjny, odzieżowy, pralnie, szpitale itp.)   i przeróżnych przedmiotów, również garderoby i bielizny przeznaczonej do prania w pralni przemysłowej.

Najnowocześniejsze znakowarki to przede wszystkim urządzenia mikro punktowe do trwałego znakowania, oraz znakowarki laserowe.

Wszystkie nowoczesne znakowarki są kompatybilne z innymi, bardziej tradycyjnymi systemami automatycznej identyfikacji za pomocą kodów kreskowych i tak zwanych kodów Data Matrix.

Znakowarki laserowe praktycznie wypierają inne, dość popularne sposoby znakowania , takie jak znakowanie termo transferowe oraz bardzo wygodne i bezpieczne znakowanie za pomocą chipów.

Dzisiaj technologia jest już tak mocno zaawansowana, że można bez obawy powiedzieć, że wszystkie sposoby znakowania są całkowicie odporne na temperaturę, wilgoć, odczynniki chemiczne i wszystkie są absolutnie bezpieczne dla znakowanych przedmiotów i odzieży.

Foliarki to potoczna nazwa maszyn pakujących. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że pakowanie polega na owijaniu i zgrzewaniu na gorąco opakowania z foliowych woreczków. Na naszym  rynku jest naprawdę niezliczona ilość foliarek różnego typu i do różnych zastosowań – od pakowania do foliowych woreczków haczyków i śrubek, poprzez foliowanie różnych przedmiotów z wielkimi gabarytami włącznie ( tak przecież są pakowane wyroby budowlane na przykład panele, czy parkiety). Jednym słowem wszystko co wyprodukowane, wszystko co dostajemy do prania i czyszczenia, trzeba potem odpowiednio opakować. Dobranie odpowiedniej maszyny jest dość trudne, bo niełatwo jest  się rozeznać w gąszczu specjalistycznych maszyn do foliowania. Jest jednak kilku wiodących producentów foliarek i zapewniają oni zazwyczaj profesjonalne doradztwo. Jest też możliwość  wyprodukowania foliarki dokładnie pod zamówienie klienta.

Zobacz również