Przemysłowe suszarki bębnowe – charakterystyka

Jak sama nazwa wskazuje suszarki przemysłowe służą do suszenia, kondycjonowania i przewietrzania asortymentu w procesie prania na mokro.

Na rynku jest kilka typów suszarek (szafowa, komorowa, bębnowa), ale bębnowe należą do najpopularniejszych. Bęben w tego typu suszarkach jest najważniejszym elementem budowy, tam przebiega przecież właściwy proces suszenia. Bęben jest zbudowany z perforowanej stali nierdzewnej i jest zawieszony na specjalnej łożyskowanej osi, co gwarantuje jego bardziej precyzyjne i silne obroty w obu kierunkach, oraz lepszy obieg powietrza. Z doskonałej jakości stali nierdzewnej zbudowany jest też specjalny, łatwo czyszczący się filtr. Jakość tego filtra jest bardzo wysoka i musi być, bo suszarka ma dużą efektywność usuwania wilgotnego powietrza, a więc jego nadmiar musi być niezwykle szybko usuwany na zewnątrz. Wydatek obiegowego powietrza oscyluje pomiędzy 1200 a 3600 metrów sześciennych na godzinę. Tak doskonałe parametry pracy i na dodatek tak zwane obroty rewersyjne bębna ( do przodu i do tyłu) powodują, że maszyna jest bardzo wydajna (średnio w ciągu godziny pracy osiąga się trzy pełne cykle suszenia). W tego typu modelach i załadunek i wyładunek odbywa się przez specjalne, duże, przezroczyste drzwi, które umieszczone są z przodu suszarki. Izolacja termiczna tego typu suszarek bębnowych jest wysokiej jakości, a przez to emisja ciepła na zewnątrz jest z kolei niska. Zaś niska emisja ciepła wprost przekłada się na konkretne oszczędności energii.

Suszarka bębnowa jest sterowana elektronicznie.

W części modeli nowoczesnych suszarek bębnowych znajduje się specjalne zabezpieczenie przed zanieczyszczeniem filtra. Działa ono w prosty sposób- jeśli filtr jest zanieczyszczony to suszarka automatycznie zostanie wyłączona.

Tego typu suszarki zasilane są energią elektryczną, gazem, albo parą. Są to nowoczesne, wydajne, oszczędne i proste w obsłudze maszyny. Wszystkie modele posiadają certyfikaty jakości i bezpieczeństwa obowiązujące w Unii Europejskiej.

Zobacz również