System do transportu i sortowania odzieży Metricon

Nowatorskie rozwiązanie w automatycznym systemie do transportu i sortowania wypranej odzieży Meriton, polega na zastosowaniu modułowej budowy. Taka konstrukcja pozwala na elastyczne rozwiązania i dopasowanie się zarówno do konkretnych warunków lokalowych pralni, jak i przede wszystkim do jej specyficznych potrzeb i wymagań. W łatwy sposób można go zmniejszać lub powiększać dobudowując z modułów dodatkowe części. Lekka , łatwo łącząca się konstrukcja pozwala rozbudowywać system zarówno w poziomie jak i pionie. Taka wielopoziomowa konstrukcja przyczynia się do bardziej ekonomicznego wykorzystania przestrzeni w wielkich halach w których przecież najczęściej lokalizowane są duże pralnie przemysłowe.

System transportowania Metricon jest całkowicie zautomatyzowany i sterowany komputerowo. Wprowadzony do komputera program będzie sortował według zadanych kryteriów, a więc trasy, rozmiaru, nośnika itp. Nowoczesny system zarządzający pozwala na bieżąco kontrolować prace wszystkich podzespołów. Ciekawym rozwiązaniem jest wprowadzenie przenośnego interfejsu ( Metricon Live) co umożliwia sterowanie systemem praktycznie z każdego miejsca w pralni, a przede wszystkim umożliwia podjęcie natychmiastowych działań w razie awarii i w ogóle optymalizuje działanie systemu między innymi poprzez możliwość równoczesnego działania kilku przenośnych urządzeń. Elektronika pozwala też na doskonałą synchronizację pomiędzy poszczególnymi stacjami roboczymi.

System pracuje płynnie, cicho i co najważniejsze zużywa przy tym bardzo mało energii. System jest kompatybilny z większością wieszaków i uchwytów .

Zasady sortowania w systemie Meticon są podzielone na cztery, podstawowe rodzaje _

1. Sortujący system kompaktowy – najlepiej sprawdza się w pralniach średniej wielkości ( przerób do tysiąca części garderoby na godzinę) , dzięki elastycznym możliwościom montażu na wielu poziomach zajmuje minimalną powierzchnię pralni.

2. Sortujący system obiegowy- daje możliwość kilkakrotnego sortowania, oferuje wszechstronne rozwiązania, osiąga wydajność do dwóch tysięcy garderoby na godzinę.

3. Sortujący system kaskadowy- polega na zastosowaniu specjalnych podzespołów, posiada trzy, niezależne od siebie poziomy sortowania, najlepiej sprawdza się w dużych pralniach – jego wydajność dochodzi do siedmiu tysięcy części garderoby na godzinę.

4.Sortujący system SpeedSort – połączenie systemu kaskadowego z obiegowym, wydajność do trzech tysięcy części garderoby na godzinę pracy

Instalację i pełny serwis systemu sortowania i transportowania zapewnia firma JENSEN .

Zobacz również