Mapa serwisu

  Ankiety online - przykłady

Ankiety online - wykorzystanie w dzisiejszym biznesie
Dawniej rzadko kiedy właściciele małych i średnich przedsiębiorstw, porozumiewali się ze swoimi klientami przez Internet. Tylko największe firmy posiadały strony www czy komunikowały się z klientami drogą sieciową. Teraz większość firm ma własną stronę internetową, a wiele z nowo powstających przedsiębiorstw działa tylko przez Internet. Jednak badania ankietowe są jeszcze bardzo w małym stopniu wykorzystywane w polskim biznesie. Wiele firm nie ma świadomości jak wiele informacji mogą otrzymać od osób odwiedzających ich stronę www, czy też od własnych klientów posiadających konta e-mail, dzięki odpowiednio przeprowadzonemu baniu ankietowemu. Wiele firm żyje w przekonaniu, że badania ankietowe są drogie, pracochłonne i trudne w analizie. Dzięki naszemu serwisowi badania ankietowe stają się proste w przygotowaniu i tanie - koszt nawet 150 zł za miesiąc jest kosztem nieporównywalnie małym z kosztem, jaki trzeba ponieść zlecając badanie firmie badawczej. Nie trzeba mieć dużej wiedzy analitycznej, żeby wyciągnąć wnioski z przeprowadzonego badania, a tabele krzyżowe w prosty sposób pozwalają zaobserwować dodatkowe zależności między odpowiedziami na dwa pytania. Jedyne, co należy posiadać, to dobrą znajomość własnej branży w celu dobrego przygotowania kwestionariusza ankiety.

Ankiety online - przykłady , wzory ankiet
Badanie zadowolenia klienta
Ankieta przykładowa

Przykład ankiety z grafiką - funkcjonalność w abonamencie PRO
Ankieta przykładowa

Rozwój miasta na przykładzie ankiety Urzędu Miasta Ełk
Ankieta przykładowa
Strategia Rozwoju Miasta - Ankieta
Sprzedaż przez Internet
Ankieta przykładowa

Konsumpcja pizzy
Ankieta przykładowa

Bankowość Internetowa
Ankieta przykładowa

W trzech ostatnich ankietach tematycznych można zobaczyć prawidłowe zastosowanie pytań filtrujących. Przykładowo, w badaniu dotyczącym bankowości Internetowej nie ma sensu zadawać szeregu pytań dotyczących kont bankowych osobom nie posiadającym konta. Tym osobom zadawane jest pytanie otwarte: "Proszę napisać dlaczego nie posiada Pan/Pani konta w banku?", co daje dodatkową informację na temat osób nie korzystających z kont bankowych.

Podsumowanie ankiety online
Dużo czasu jeszcze upłynie zanim małe i średnie firmy zaczną doceniać kontakt z klientem do rozwoju własnej działalności, poprawiając jakość swoich usług i usuwając te problemy z jakimi spotykają się ich klienci, już nie mówiąc o skarbnicy wiedzy jaką można otrzymać dzięki zastosowaniu w końcowej części ankiety pytania otwartego "Co twoim zdaniem powinniśmy jeszcze poprawić". Jednak tak jak obecnie, duże firmy przed wdrożeniem nowego produktu czy usługi, przeprowadzają uprzednio badania marketingowe zmniejszając ryzyko inwestycji, tak z czasem badania ankietowe przeprowadzane systematycznie staną się formą dialogu z klientem.
Ostatnia aktualizacja strony: 04.11.2009

Copyright © 2008 NET-ANKIETY, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.