Suszarki przelotowe – krótki opis

W końcowym etapie prania wodnego, potrzebne jest suszenie. Maszyny wykorzystane w tym właśnie etapie, to oczywiście suszarki. Suszarki mogą być samodzielnymi urządzeniami, ale tez mogą być elementem tunelu pralniczego.

Oto krótki opis suszarki przelotowej na podstawie modelu Jansen-Senking serii DT.

Suszarka przelotowa Jensen- Senking DT należy do suszarek bębnowych, czyli jej najważniejszym elementem jest bęben. Konstrukcja tego bębna ma zasadnicze znaczenie i dla jakości i dla wydajności pracy maszyny. Nowatorskim rozwiązaniem konstrukcyjnym jest zawieszenie bębna na łożyskowanej osi. Do budowy tego bębna wykorzystano wysokiej jakości stal nierdzewną i co najważniejsze jest to stal, którą poddano odpowiedniej perforacji. Perforacja ma duży wpływ na obieg powietrza wewnątrz bębna i na sposób przemieszczania się wsadu podczas pracy urządzenia, a ten typ suszarek charakteryzuje się wybitnie dużym wydatkiem obiegowego powietrza, a więc wilgotne powietrze jest bardzo szybko usuwane, co przekłada się na efektywność i jakość pracy maszyny. I tak duża efektywność suszenia pozwala na powtórzenie 3-4 cyklów podczas jednej godziny pracy, a przy tym zużycie energii cieplnej pozostaje na niskim poziomie, czyli konkretnie na jeden kilogram wysuszonego wsadu zużywa się jeden kilogram pary.

Ponieważ tak istotne dla pracy tej maszyny jest szybkie odprowadzanie wilgoci, producent zaopatrzył suszarkę nie tylko w doskonały filtr ze stali nierdzewnej , ale tez w specjalne urządzenie zabezpieczające w sytuacji zanieczyszczenia filtra i instalacji odprowadzającej powietrze. W takiej sytuacji suszarka zostaje automatycznie odłączona od zasilania grzewczego i grzałki nie będą działać dopóty, dopóki filtr i instalacje nie będą czyste.

Suszarka jest prosta w obsłudze, załadunek zawsze odbywa się z przodu maszyn, a wyładunek ze strony przeciwnej. Ponieważ mamy do czynienia z urządzeniem dużym, przemysłowym, to do obu tych czynności niezbędny jest transporter, lub przynajmniej wózek.

Suszarki przelotowe serii DT mają różną ładowność – 25, 35, 50, 60, 87, 116, 142, 188, 234 kilogramy, bez względu czy są parowe czy gazowe. Pracują cicho, wydajnie i przede wszystkim oferują usługę na wysokim poziomie przy relatywnie niskich kosztach.

Zobacz również